Volkswagen Touareg 3.0TDI (2019)-İnceleme

Volkswagen’in yeni Amiral Gemisi Touareg sizlerle. VW’nin aldığı risk çok büyük çünkü Touareg’in bulunduğu segmentteki diğer araçlar; Audi Q7, Porsche Cayenne,Bentley Bentayga gibi potansiyeli sağlam araçlar bulunduruyor. Bu yüzden VW Touareg’in işinin zor olduğu gözüküyor. Yalnız VW’nin Touareg‘i de onlardan kalan bir yanının olmadığını kanıtlamış. Gelin beraber aracın özelliklerini beraber inceleyelim.

Volkswagen Touareg’de Neler Değişti?

Touareg’e modern bir hava katan daha güçlü ve zarif çizgilerle keskinleştirildi. Aracın boyutlarında da değişmeler var. Eskisine göre 44mm daha geniş ve 77mm daha uzun. Aracın kilosu 106 Kg hafifledi bu da daha seri olmasına neden oldu.

İç Mekan

Touareg’in en önemli özelliklerinden birisi içeride sunmuş olduğu rahatlıktır. Sürüş keyfinizi doruklarda hissetmenize neden olan bir rahatlığa sahip araçtır. LED iç aydınlatma, deri koltuklar ve gösterge paneli ve kapı eşikleri üzerinde birkaç dekoratif alüminyum ve paslanmaz çelik kaplama ile birlikte gelir. Aracın gösterge panelindeki ekran, ön konsoldaki Multimedya sistemi ile entegredir. Ayrıca koltukları, müzik setini, navigasyonu, klima kontrolünü aslında her şeyi ayarlamak için bu ekranı kullanmak zorundasınız. Hem Android Auto hem de Apple CarPlay ile uyumludur ve bir seferde sekiz cihaza kadar bağlanmayı sağlayan bir WiFi hotspot’a sahiptir.Volkswagen Touareg gerçekten teknolojinin hakkını vermiş.

İç dizaynın benzeri Volkswagen Passat 2020’yide inceleyebilirsiniz.

Volkswagen Touareg’in Arka koltukların gerek tasarımı, gerekse de rahatlığı tartışmaya kapalıdır. Diz mesafesi yeteri kadar iyidir ve uzun boylu kişiler arka koltukta rahatlıkla seyahat edebilirler.

Motor

Volkswagen Touareg 3.0 TDI V6 dizel motor tarafından desteklenmektedir. 286Hp beygir gücü, 600Nm tork ve 6 silindirli Touareg 2 ton ağırlığını hesaba katarak seriliğinden asla taviz vermiyor. 0-100 Km hızlanması 6.1 saniyedir. Performansı hemen hemen her koşul için yeterlidir. Son derece sessiz,pürüzsüz ve zariftir.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Touareg şehir içinde 8.1litre, şehir dışında 6,2litre fabrika yakıt tüketimi verilerine sahiptir.

Boyutlar

  • Uzunluk: 4878 mm
  • Genişlik: 1984 mm
  • Yükseklik: 1717 mm
  • Net Ağırlık: 1995 kg
  • Bagaj Kapasitesi: 810 lt

Sürüş Güvenliği

Uzun bölgesel sürüşler yapmayı planlayan insanlar için, Launch Edition’ın, uzun farları Matrix LED farlarla standart olarak geldiği dikkat çekmeye değer. Termal görüntüleme kamerasıyla karanlıktaki insanları ve hayvanları tespit etmek, LED matris farlar, Roadwork Lane Assist (yönlendirmek, frenlemek ve hızlanmak için), hiperaktif bir yaya varlığı, baş ekranı, römork yardımı, park yardımı ve 360 ​​kamera gibi özelliklerle daha güvenli bir sürüş yapmanıza neden olur.

Volkswagen Touareg’in 2019 güncel satış fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://binekarac2.vw.com.tr/apps/fiyatlar/fiyatlar.html

Volkswagen Touareg (2019) Video Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir